3M Heat Shrink Thin-Wall Tubing FP-301-1-48"-Blue-24 Pcs, 48 in Lengthsticks
by 3M
Unit price
per
No Reviews
by 3M
Unit price
per
No Reviews
(0 in cart)
100% Secure payments
Your details are protected and safe with us.
You may also like
About this item
3M
Features
Downloads
Datasheet
Key points
  • FLAME-RETARDANT TUBING: For applications up to 600V (clear is not flame retardant)
  • FOR DEMANDING CONDITIONS: Performs at an operating temperature up to 275 °F (135 °C)